Ersan Şen kimdir, kaç yaşında ne mezunu? Ersan Şen Cumhurbaşkanı adayı mı? Ersan Şen kimin avukatı?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan Ersan Şen’in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüğünü ve Akşener ile Şen’in istişare amacıyla bir araya geleceğini duyurdu. Akşener’in 6’lı masadan kalkmasının ardından en çok merak edilen soru ise İYİ Parti’nin bundan sonraki süreçte hangi adayı çıkaracağı sorusu oldu. Peki cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan ve Akşener’le görüşeceği belirtilen Ersan Şen kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte Ersan Şen’in hayatı,

ERSAN ŞEN KİMDİR?

Ersan Şen 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir’de dünyaya geldi.

Lise eğitimi için İstanbul’a gelene kadar çocukluğu ve gençliği Nevşehir, Avanos, Çalış Kasabası’nda geçen Şen, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden 1983 senesinde mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

1987 senesinde üniversite mezuniyetinin ardından, İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Şen, yüksek lisansını 1989 senesinde Marmara Üniversitesi’nde yaptı.

1994 senesinde aynı üniversitede doktorasını yapan Şen, 1998 senesinde de doçent oIdu.

2004 senesinden bu yana profesör olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlık yapan Ersan Şen, Akademik yaşamını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini de yürüten Şen, İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi olarak da idari görevde bulunmuştur.

Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahip olan Şen’in, bu alanlarda yazılmış birçok kitap, makale ve çevirisi mevcuttur. Aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği üyesidir.

Ersan Şen, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamaları nedeniyle sosyal medyada da sıkça konuşulan isimlerden biri.

Ersan Şen Halkbank eski genel müdürü Süleyman Aslan’ın avukatlığını yapmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir