Ekip arkadaşlarından yol haritası: Ekrem İmamoğlu’nun iki seçeneği var

Seçim kaybının ardından CHP’de başlayan “değişim” tartışmalarının baş aktörü olarak nitelendirilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın arkadaşları, “Ya kendisi ya da yol arkadaşları genel başkan olacak” dedi. 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; İBB Başkanı İmamoğlu’nun yakın ekibinden bir kaynak “Önünde iki seçenek var. Ya CHP’nin genel başkanı olacak ya da kendisiyle beraber yol yürüyebilecek birisini bulacak o genel başkan olacak. İkinci ihtimalde kendisi İBB adayı olacak. Günü geldiğinde hâlâ kamuoyunda sevilen, popüler, beğenilen bir siyasi karakterse de Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyordur. Başka alternatif zaten yok” dedi

İmamoğlu’nun “koltuk derdinde olmadığını vurgulayan kaynak, “Öyle biri olmuş olsaydı seçimden hemen sonra haydi olağanüstü kurultaya gidelim haydi imza toplayalım haydi genel başkan seçelim moduna girerdi ve genel başkan olurdu. Ancak İmamoğlu öyle yapmadı. 4 kere genel başkanla görüştü, defalarca telefonda görüştü, ‘bu süreci beraber yürütelim’ dedi. Kamuoyuyla duygularını paylaştı, bu konudaki görüşlerini topladı, 100 binden fazla insanın görüş beyan ettiği bir platform kurdu” şeklinde değerlendirmede bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir